header


Slideshow Image 1Slideshow Image 2

Pod láskavou záštitou
tanečného choreografa a režiséra
Jozefa Bednárika

Slideshow Image 2

Umelci

Umelci

Avalon

Tanečná akadémia so sídlom v Bratislave sa zaoberá tradičným Irish step dancing a moderným Irish step dancing. Medzi súťažné a show skúsenosti patria: Medzinárodné šampionáty v írskom tanci vyhraté v roku 2012: Česká republika, Rakúsko, Rusko, Nemecko, Taliansko, Majstrovstvá Európy 2012, množstvo show a vystúpení v TV, vystúpenie v SND počas odovzdávania OTO, charitatívne podujatia pre prvú dámu, v nemocniciach a pod, Muscat Festival Omán 2012.

Mirka Partlová

Herečka a speváčka. Účinkuje v divadle Nová Scéna, kde sa venuje muzikálu. /Ôsmy svetadiel, Čarodejník zo zeme Oz, Muzikálový sen, Rómeo a Júlia a iné/. Účinkuje v známom slovenskom seriáli Panelák.

Lucia Lužinská a Boris Čellár

Jazzová speváčka a herečka. Vyštudovala VŠMU v Bratislave, odbor herectvo a Kunst Universität Graz-Rakúsko, odbor džezový spev. Spolupracuje s kapelou All.Time.Jazz. Nahrali a vyprodukovali tri úspešné albumy tradičných jazzových štandardov- First Take (2005), autorské CD (Un)covered (2008) a CD Zimná krajina/Winterland (2011).

Gitarista, aranžér a skladateľ, vyštudoval Kunst Universität Graz, odbor jazzová gitara. V spolupráci s Luciou Lužinskou vytvorili niekoľko hudobných projektov. Vystúpili na mnohých prestížnych scénach u nás aj v zahraničí. V súčasnosti sa Boris Čellár venuje niekoľkým svojim hudobným zoskupeniam.

Ján Slezák

Skvelý profesionálny spevák, tanečník a herec, študoval na Janáčkovej akadémii muzických umení v Brne. Je známy z mnohých muzikálov a predstavení: Rómeo a Júlia, Rent, Pomáda, Ôsmy Svetadiel, Edit Piaff, Na skle maľované, West Side Story, Neberte nám princeznú, Rebelové, Kleopatra, Full Monty (Do naha!), Dirty Dancing, Muzikálová krimishow - Trik Trejsy, Tanečno-spevácky koncert - Horúčka muzikálovej noci, Činohra -Sestup Orfeuv, Hamlet. Z TV a Filmu to boli: Cesty domů, Gympel, Cinka Panna, Ako som prežil, Priateľky, Ordinácia v ružovej záhrade, Profesionáli. Spolupracuje s mnohými orchestrami, s dabingovými štúdiami, s gospelovým zborom, s tanečnou skupinou Zepira studio,  účinkoval s vlastnou hudobnou kapelou „ S. F. U “, je členom detskej organizácie Záhorácky Fénix.

Ocenenia: Výročná cena literárneho fondu v oblasti divadla, za rolu Jánošík v muzikále Na skle maľované 2006 , Člen tanečnej skupine Scream Senica  (Vicemajster sveta v Hip – Hop Dance Groups  2001), Osobnosť mesta Senica za rok 2009 za úspešnú pedagogickú, výchovnú a kultúrnu činnosť.

Fabio Bellucci a Ivana Suchánková

Profesionálny tanečný pár. Sú finalisti Svetového pohára za rok 2012, finalisti Európskeho pohára za rok 2013, víťazi Asian Open 2012, majstri SR PD Štt za rok 2012.

CreDance

Medzinárodné tanečné zoskupenie, zložene z profesionálnych tanečníkov najrôznejších žánrov. Hlavným zameraním tohto zoskupenia je tvorivé a nekonvenčné spájanie tanečných štýlov, niekedy aj zdanlivo nespojiteľných a tým si vytvorili vlastný originálny štýl. Členovia CreDance pôsobia ako sólisti v Divadlách Divadle Nová scéna, Slovenskom národnom divadle a v ďalších tanečných produkciách doma aj v zahraničí. Medzi výrazný mediálny úspech patri účasť vo finále Československo ma talent v r.2012.

Dance Emotions

Život každého z nás je plný rôznych pocitov a emócií. S každým pohybom, pohľadom a dotykom vyjadrujeme čo cítime bez jediného slova. Jazykom našich emócii je tanec. Táto nezabudnuteľná tanečno-umelecká show je plná expresívnej hudby, nádherných kostýmov a unikátnych tanečných choreografii, pri ktorých s nami môžete zažiť pocity lásky, vášne, radosti, napätia a slobody.  Otvoríme Vám dvere ku klasický štandardný tancom, muzikálom a do sveta umenia kombinácie rôznych štýlov tanca. Ukážky z tejto jedninečnej show prezentujú profesionálni tanečníci Zepira studio, MS Dance studio, FRIMart a skvelý Janko Slezák.

The power of rhythm (Zepira studio, MS Dance studio, FRIMart studio)

Je širokospektrálny tanečno-divadelno-kaskadérsky program vytvorený profesionálnymi tanečníkmi Zepira studio, MS Dance studio a FRIMart studio, a bol odprezentovaný v niekoľkých krajinách v zahraničí (Kréta, Cyprus, Omán, Francúzsko, Holandsko, Rakúsko a Dubai), ale i na Slovensku. Je zmesou horúcich rytmov latinskej Ameriky, Afriky, Orientu, a veľkolepej ohňovej show.

Zepira studio (zakladateľkou je profesionálna tanečníčka spoločenských tancov Eva Hráčová), MS Dance studio (zakladateľom je viacnásobný Majster Slovenska v latinsko-amerických tancoch a rozhodca Michal Soukup) a FRIMart studio (zakladateľmi sú profesionálni tanečníci spoločenských tancov Dušan Frimer a Lucia Šidelská) sú zoskupením profesionálnych tanečníkov, choreografov a trénerov tanca. Zameriavajú sa na rôzne tanečné štýly no najmä na spoločenské tance. Majú bohaté skúseností s pôsobením a prezentovaním profesionálnych tanečných programov  nielen na Slovensku, ale i v zahraničí, organizujú tanečné kurzy a sústredenia, eventy, galaprogramy pre širokú verejnosť a tanečno-vzdelávacie predstavenia pre školy v rámci celého Slovenska.

Lúčnica – tanečný súbor, spevácky zbor, orchester a spevácka skupina.

Umelecký súbor Lúčnica, ktorý svojim majstrovstvom a fantáziou, inšpirovaný ľudovou tradíciou, vytvára scénické obrazy s  vysokým umeleckým nábojom a zároveň zachováva originalitu tancov. Vo svojej 65-ročnej histórii bolo jej členmi cez 2000 mladých ľudí. Lúčnica svojim umením, krásou, mladosťou, poéziou a temperamentom očarila divákov nielen doma, ale aj vo vyše 60-tich štátoch Európy, Ázie, Afriky, Ameriky a Austrálie ako kultúrna reprezentácia Slovenskej republiky (pred rokom 1993 - Československa). Celá  história Lúčnice je úzko spojená s osobnosťou umeleckého vedúceho a choreografa Prof. Štefana Nosáľa. Jeho umelecký génius a osobitá invencia a vitalita vytvarovala z Lúčnice špičkové teleso. Vytvoril viac ako 100 choreografií a celovečerných programov.

Paulína Šolcová

Mladá talentovaná speváčka ľudových piesní z Bratislavy sa postupne dostáva do povedomia milovníkov folklóru na Slovensku.
Od roku 2011 ako deväťročná sa niekoľkokrát predstavila na koncertoch a verejných nahrávkach spolu s Orchestrom ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu pod vedením Miroslava Dudíka. Je laureátkou a nositeľkou titulov Zlatý a Strieborný Slávik Slovenska, ktoré získala v rokoch 2011 a 2013 na celoštátnej súťažnej prehliadke detí v interpretácii slovenských ľudových piesní, organizované pod záštitou Petra Dvorského. Účinkovala po boku takých osobností, ako sú Angela Vargicová, Lenka Filipová (Dubníčková), Slávka Švajdová, Helena Záhradníková a Ján Ambróz. Okrem orchestra Miroslava Dudíka ju na koncertoch doprevádzala ľudová hudba FS Zobor, ale i známy klavirista Richard Rikkon.

Paulínka je členkou detského tanečného folklórneho súboru Kremienok z Bratislavy. Ako žiačka Základnej umeleckej školy na Exnárovej ulici v Bratislave dosiahla pod vedením Františka Ďuriača - sólistu SND - ďalšie zaujímavé ocenenia na speváckych súťažiach na Slovensku i v zahraničí. Okrem spevu sa jej darí aj v hre na zobcovej flaute: dvakrát získala prvenstvo na celoslovenskej súťaži v Nižnej na Orave.   

Na turčianskoteplickom pódiu sa spolu s akordeonistkou Janou Königsmarkovou predstavia piesňami z viacerých regiónov Slovenska - Myjava, Trenčín, Tekov, Šariš a iné.

Black Evils

Skupina Black Evils sa už niekoľko rokov profesionálne venuje Ohňovej Show, Uv Show, Fakir Show, spoločenským tancom a brušným tancom na Slovensku aj v zahraničí. Ponúka kvalitné vystúpenia vyššie uvedených žánrov pre akúkoľvek udalosť. Naši vystupujúci majú za sebou tisícky vystúpení.

Tanečný klub Deep

Súkromné centrum voľného času tanečného klubu Deep so sídlom M. Haľamovej 21 v Martine na Ľadovni začalo svoju činnosť k 1. septembru 2007. Jeho zriaďovateľom je Deep Dance Center,     s. r. o. Už od samého vzniku TK Deep od roku 1990  ho zjednocovala, rozvíjala a sprevádzala osobnosť Miroslava Frola. Je to práve on, kto je trénerom, autorom  strhujúcich choreografií a originálnych nápadov.  Tanečníci invenčným choreografiám na pódiu vdýchli život, a zlatá história Deepu sa mohla začať... V roku 1992 zorganizoval TK Deep prvý Martico Cup. Súťaž získala v tanečnom svete takú vážnosť a popularitu, že sa od roku 1998 stala medzinárodnou súťažou. Spolu s prestávkami sa v Martine osemkrát zorganizovali majstrovstvá Európy a sveta.

Tanečný klub Deep ako jeden z najúspešnejších martinských tanečných kolektívov si pravidelne odnášal zo súťaží prvenstvá. Tituly majstrov Európy a sveta im zabezpečili ďalšie nezabudnuteľné choreografie Hráči, Eštovova 21, Dve tváre, Plamene, Elegáni, Láska z Verony, Ulica a Chicago.  

Vysokoškolský športový klub FTVŠ UK LAFRANCONI

Vysokoškolský športový klub vznikol  v roku 1997 pri Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského a združuje pod sebou tieto sekcie: Športových tancov, Plaveckých športov, Gymnastických športov, Športu pre všetkých. Klub vznikol na podnet tanečníkov akrobatického rock and rollu - Petra Oleja a Milana Vyčítala. Zakladajúci členovia klubu  tvorili: Elena Strešková, Igor Baran a Peter Olej. Vo svojich radoch združuje množstvo skúsených vo svete uznávaných odborníkov s dlhou súťažnou i trénerskou praxou.

Azúcar Cubana

Je skupina malého formátu „s veľkým zvukom“ pozostávajúceho z piatich hudobníkov. Azúcar Cubana kombinuje excelentným spôsobom tradičnú kubánsku hudbu s výsostne súčasnými aranžmánmi a prezentuje vo svojom repertoári rôznosť štýlov karibskej oblasti ako salsa, son, merengue, cumbia, bolero, cha cha cha. Od svojho vzniku zaznamenala skupina veľký úspech a predstavuje sa publiku na rôznych festivalových, klubových pódiách a mnohých veľkých spoločenských podujatiach nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a predstavila sa aj v blízkej Viedni. Na konci roku 2007 Azúcar Cubana vydala svoj prvý album s názvom Como la primera vez.

Jiří Hein- Lucia Krnčanová

Jiří Hein- Lucia Krnčanová patria medzi profesionálne tanečné páry.

Sú trojnásobný majstri v Latinsko –amerických tancoch za rok 2010, 2011,2012, sú Majstri SR v exhibíciách LAT 2009, finalisti Majstrovstiev strednej Európy 2009, finalisti svetovej súťaže World Trophy v latinsko- amerických tancoch 2009, semifinalisti World Cup Latin 2009, štvrťfinalisti Majstrovstiev Európy v latinsko- amerických tancoch 2010 (18.miesto).

K profesionálnej kariére patria úspechy: Semifinalisti German Open profesionálov 2012, 2. miesto German Open Rising Stars profesionálov 2012, semifinalisti Majstrovstiev Európy 2012 profesionálov -9.miesto, finalisti Russian Open profesionálov 2012, semifinalisti Majstrovstiev Európy 2013 profesionálov -8.miesto, víťazi Brno Open 2013 profesionálov

Balet Bratislava

Balet Bratislava je nezávislé profesionálne tanečné teleso zamerané na neoklasický tanec. Poslaním súboru Balet Bratislava  je prinášať Slovenskej verejnosti profesionálne, umelecky kvalitné tanečné inscenácie. Ide o špičkové komorné teleso, repertoárového typu, ktoré na Slovensku doposiaľ absentovalo. Zámerom súboru je presadiť sa s vysokou umeleckou a interpretačnou kvalitou, ponúkaným repertoárom a to tak doma ako i v zahraničí, nielen v divadlách, ale aj na významných umeleckých festivaloch. Dramaturgia súboru sa orientuje na aktuálne trendy v tanečnom umení, na tvorbu uznávaných svetových a  domácich choreografov a talentovaných progresívnych domácich tvorcov. Interpretačné zázemie súboru sa opiera o profesionálov s klasickým baletným vzdelaním, ktorí disponujú bohatými skúsenosťami s modernými tanečnými technikami.

Súbor sa doposiaľ predstavil troma samostatnými premiérami – Rómeo a Júlia, 3Balet, Czech in: Kylián – Vaculík. Choreografia Tri Duetá bola súčasťou premiéry Pražského komorného baletu. Počas svojej krátkej existencie súbor účinkoval na viacerých festivaloch a Gala v doma i v zahraničí.

Umeleckým riaditeľom súboru Balet Bratislava je Mário Radačovský, ktorý primárne formuje umelecký profil súboru. Koncept umeleckého smerovania skupiny vychádza z jeho doterajších skúseností tanečníka, pôsobiaceho viac ako 14 rokov v prestížnych tanečných súboroch v zahraničí, riaditeľa Baletu SND, ako aj z jeho umelecky naplnených vízií choreografa – tvorcu. Spolu sním umelecky formuje skupinu i dramaturgička Miroslava Kovářová, tanečná pedagogička a riaditeľka medzinárodného festivalu súčasného tanca  Bratislava v pohybe .

FRAGILE

Vokálna skupina Fragile je spojenie umelcov, ktorí interpretujú hity svetového formát bez použitia hudobných nástrojov, len pomocou svojich hlasov. Skvelí speváci známi aj z iných projektov - televíznych filmových, seriálových, divadelných či muzikálových rolí: Helena Krajčiová, Soňa Norisová, Kamil Mikulčík, Svetlana Rymarenko, Vilo Csontos, Jana Golisová a Slavo Košecký pod vedením Braňa Kostku, vám sprostredkujú silný zážitok svojim hudobným vystúpením a vysoko profesionálnymi výkonmi. Vystúpenie kapely je sprevádzané hovoreným improvizačným slovom a  nesie sa vo veľmi príjemnej vtipnej atmosfére.

Tomáš Uváček a Martina Reiterová

Tanečný pár Tomáš Uváček a Martina Reiterová patria medzi veľmi úspešné slovenské páry. Sú trojnásobní majstri SR v 10-tich tancoch v rokoch 2008, 2009, 2010, vicemajstri SR v 10-tich tancoch v rokoch 2011, 2012, Finalisti majstrovstiev Slovenskej republiky v Štandardných tancoch 2009, 2010 , Finalisti majstrovstiev Slovenskej republiky v Latinsko-amerických tancoch 2013 a Finalisti medzinárodných súťaží. Tancovali v televíznej show LET´S DANCE 5.

SĽUK

Slovenský ľudový umelecký kolektív – profesionálne umelecké teleso, pôsobiace v oblasti umeleckého spracovania a interpretácie folklóru na Slovensku.

  • 60 rokov tradície
  • 10 000 predstavení
  • 30 miliónov divákov
  • 60 krajín sveta
  • široké spektrum programovej ponuky

Programy SĽUKu vychádzajú z autentických podôb slovenského ľudového umenia. Jeho pôvodná tvorba sa počas desiatok umeleckých sezón natrvalo zaradila nielen do slovenského, ale aj do európskeho kultúrneho dedičstva. Hudobný a tanečný prejav tohto telesa nesporne patrí medzi najbohatšie a najrozmanitejšie vo svete. SĽUK predstavuje národné umenie v pôvodnej, ale aj súčasnej modernej scénickej podobe. Má tanečný súbor, malý ľudový orchester a pravidelne spolupracuje s poprednými osobnosťami tanečného, hudobného a výtvarného umenia.

Kubánsky spevák Lazaro

Lazaro de Jesús Hodelin Thomas sa narodil v Santiago de Cuba, na Kube. Bol členom viacerých hudobných formácií. Podieľal sa na nahrávkach množstva slávnych skupín a umelcov - Pachito Alonso, La Orquesta Papagofio y su Poder. Hral vo filmoch ako napríklad La havana te llama alebo Siempre Havana. Účinkoval s veľkými hviezdami ako Adalberto Alvarez, Manu di Vango, Los van Van, Manolito Simonet, Isaac Delgado, Irakere a aj najznámejší spevák sonu Oscar de León. Na Slovensko prišiel ako sólista a jeden z najlepších spevákov kabaretu Parisien. Je dirigent, vedúci, skladateľ a aranžér vlastnej skupiny – Lazaro Y Su Sabor Latino. Je sólistom orchestra Gustáv Brom Big Band. Jedným z najvýznamnejších bolo pozvanie do show Thank You Michael Jackson, kde spieval piesne tejto slávnej hviezdy.

Matej Chren a Katarína Štumpfová

Profesionálny tanečný pár momentálne účinkujúci v najväčšej tanečnej show na Slovensku s názvom Just dance. Katarína Štumpfová je niekoľkonásobná majsterka SR v latinskoamerických tancoch. Katarína účinkovala vo svetovej tanečnej show Burn the floor. Je diplomovaná trénerka a rozhodkyňa Slovenského zväzu tanečného športu. Matej Chren je viacnásobným majstrom SR v latinskoamerických a štandardných tancoch. Získal titul majster SR profesionálov v latinskoamerických tancoch a show dance. Matej sa venuje trénerskej a pedagogickej činnosti v oblasti tanca.

Grupo Caliente

Tanečná skupina Grupo Caliente vznikla v roku 2003. Absolvovala nespočetné množstvo vystúpení na domácej i zahraničnej scéne ako Rakúsko, Maďarsko, Čechy ale aj Španielsko. Mohli ste ich vzhliadnuť aj ako postupujúcich účinkujúcich v TV Shows Talentmania 2010, či Česko Slovensko Má Talent 2011. Zakladateľkou, choreografkou, trénerkou, tanečnicou, kostymérkou im bola a stále je Mgr. art Katarína Peterková.

Duo Aratron Aspis

Tento odvážny, mladý a príťažlivý pár Vás svojimi zázračnými schopnosťami a neodolateľným šarmom vtiahne do divotvorného sveta ohňovej mágie a žonglérskeho umenia. Táto profesionálna dvojica umelcov sa venuje svojmu žánru už 14 rokov z toho 10 rokov spoločne. Duo Aratron Aspis alebo www.fakir.sk je záruka skvelej show.

Organizatori
a sponzori
Kúpele Turčianske TepliceKúpele Turčianske TepliceZlaté tančeky