header


Slideshow Image 1Slideshow Image 2

Pod láskavou záštitou
tanečného choreografa a režiséra
Jozefa Bednárika

Slideshow Image 2

Paulína Šolcová

Mladá talentovaná speváčka ľudových piesní z Bratislavy sa postupne dostáva do povedomia milovníkov folklóru na Slovensku.
Od roku 2011 ako deväťročná sa niekoľkokrát predstavila na koncertoch a verejných nahrávkach spolu s Orchestrom ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu pod vedením Miroslava Dudíka. Je laureátkou a nositeľkou titulov Zlatý a Strieborný Slávik Slovenska, ktoré získala v rokoch 2011 a 2013 na celoštátnej súťažnej prehliadke detí v interpretácii slovenských ľudových piesní, organizované pod záštitou Petra Dvorského. Účinkovala po boku takých osobností, ako sú Angela Vargicová, Lenka Filipová (Dubníčková), Slávka Švajdová, Helena Záhradníková a Ján Ambróz. Okrem orchestra Miroslava Dudíka ju na koncertoch doprevádzala ľudová hudba FS Zobor, ale i známy klavirista Richard Rikkon.

Paulínka je členkou detského tanečného folklórneho súboru Kremienok z Bratislavy. Ako žiačka Základnej umeleckej školy na Exnárovej ulici v Bratislave dosiahla pod vedením Františka Ďuriača - sólistu SND - ďalšie zaujímavé ocenenia na speváckych súťažiach na Slovensku i v zahraničí. Okrem spevu sa jej darí aj v hre na zobcovej flaute: dvakrát získala prvenstvo na celoslovenskej súťaži v Nižnej na Orave.   

Na turčianskoteplickom pódiu sa spolu s akordeonistkou Janou Königsmarkovou predstavia piesňami z viacerých regiónov Slovenska - Myjava, Trenčín, Tekov, Šariš a iné.

Organizatori
a sponzori
Kúpele Turčianske TepliceKúpele Turčianske TepliceZlaté tančeky